Jak sprawdzić uczucia faceta? 10 oznak, że mu naprawdę na tobie zależy!
Gesty mężczyzny mówią więcej niż słowa
Fot. 123rf

Jak sprawdzić uczucia faceta? 10 oznak, że mu naprawdę na tobie zależy!

Po czy poznać, że on cię kocha? Czyny mówią więcej niż słowa! Mężczyzna nie zawsze będzie umiał wyznać ci miłość wprost, a mimo to może darzyć cię prawdziwym uczuciem. Zastanawiasz się, czy naprawdę mu na tobie zależy? Oto najważniejsze oznaki miłości.

Nie jesteś pewna, czy twojemu facetowi naprawdę na tobie zależy, bo nie powiedział ci jeszcze, że cię kocha? Pamiętaj, że nie tylko słowa oddają stan serca i duszy. Uczucia można również wyrażać na inne sposoby. Jeśli mężczyźnie naprawdę na tobie zależy, zobaczysz to. Są czyny i gesty, które mówią znacznie więcej niż słowa! 

Jak się dowiedzieć, czy on mnie kocha?

Każdy lubi słyszeć, że jest kochany. Ale nie każdy może łatwo wypowiedzieć te słowa. Mężczyznom szczególnie trudno te proste słowa przechodzą przez gardło. Twój ukochany nie powiedział ci jeszcze, że cię kocha? To nie koniec świata. Istnieje przecież wiele innych zwrotów, które znaczą to samo, a przynajmniej – tyle samo. Na ich podstawie możemy tak samo pewnie stwierdzić, czy ktoś naprawdę nas lubi, a nawet kocha. Przecież tak trudno ukryć to, że jest się zakochanym! Dzięki tym gestom, czasem bardzo subtelnym, a czasem nawet nieświadomym, twój partner pokazuje ci na swój własny sposób, czy i jak bardzo jesteś dla niego ważna.

1. Robi z tobą plany 

Planowanie wspólnej przyszłości, nawet jeśli są to plany na najbliższy weekend, pokazuje, że on chce, żebyś była obecna w jego życiu. To oznacza, że myśli o tobie jako o nieodłącznej części swojej przyszłości, co jest znakiem głębokiego uczucia.
Widzisz, jak jego oczy zapalają się, gdy mówi o wspólnie spędzonym czasie, o następnej randce, wyjeździe na wakacje, a nawet urządzaniu domu? Zawsze wspomina, że będziecie coś robić razem. Nie może chyba pokazać wyraźniej, jak jesteś ważna. Jeśli podczas robienia wszystkich swoich planów, przestaje mówić: „Ja”, a zaczyna: „My", oznacza to, że jesteś dla niego najważniejsza i  nie chce już wyobrażać sobie życia bez ciebie.

2. Znosi dla ciebie niedogodności

Gotowość do ponoszenia pewnych niedogodności czy trudności, by cię uszczęśliwić, jest znakiem zaangażowania i troski. Może to być choćby jazda przez całe miasto, żeby cię zobaczyć, lub poświęcenie swojego czasu, żeby ci pomóc.

Chętnie znosimy niedogodności dla osoby, którą kochamy, nawet jeśli oznacza to siedzenie przy stole z rodzicami i zajadanie pomidorowej, za którą nie przepadamy, zamiast np. oglądania piłki nożnej z kumplami. Dlaczego on to robi? Ponieważ cię kocha. Kiedy te małe gesty są przez nas doceniane, tym łatwiej jest mu przezwyciężyć samego siebie.

3. Okazuje entuzjazm

Jeżeli jest naprawdę podekscytowany, gdy cię widzi, słyszy o twoich sukcesach czy planach, to oznacza, że jest uczuciowo zaangażowany w waszą relację. Twój entuzjazm i szczęście są dla niego ważne.

Miłość napełnia nas tak wielką radością i szczęściem, że nie wiemy, gdzie ulokować całą tę energię! Obecność ukochanej osoby sprawia, że stajemy się żywiołowi - nawet najbardziej poważny mężczyzna staje się sympatycznym żartownisiem. A przynajmniej próbuje. Stara się za każdym razem rozśmieszyć cię lub zabawić. Przy tobie ciągle ma 100 pomysłów na minutę? To musi być miłość!

4. Lubi na ciebie patrzeć

Jeżeli często cię obserwuje i utrzymuje kontakt wzrokowy, może to być znak, że jest w tobie zakochany. To również pokazuje, że jest z tobą emocjonalnie związany i że jesteś dla niego ciekawa i ważna.
Przyjrzyj mu się, tak dyskretnie, a na pewno zauważysz, że on cię obserwuje. Podobno oczy są zwierciadłem duszy, a jedno spojrzenie warte jest tysiąca słów. W tym powiedzeniu jest wiele prawdy: zwracaj uwagę na to, jak na ciebie patrzy, bo w oczach nie ukryje swoich uczuć. Czułe spojrzenie lub ciepły uśmiech z boku, kiedy myśli, że tego nie widzisz, zdradzają jego uczucia lepiej niż wyraźne deklaracje.

5. Często cię dotyka

Dotyk jest jednym z najmocniejszych języków miłości. Jeżeli cię dotyka, chce być blisko ciebie, to znak, że czuje do ciebie pociąg nie tylko fizyczny, ale i emocjonalny.
Czule pieści twoją szyję, dotyka policzka tu i tam, gdy z nim rozmawiasz. Twój partner czuje do ciebie magiczne przyciąganie. Nie może utrzymać rąk przy sobie, nawet nie zauważa, ile razy cię dotyka, niemal nieświadomie. Te liczne, małe gesty, pokazują, jak ważna jesteś dla niego.

6. Zachowuje się przy tobie naturalnie

Dotyczy to zarówno uczuć, jak i w ogóle zachowania. Jeżeli facet jest przy tobie sobą, nie udaje i nie stara się cię zaimponować na siłę, to znak, że czuje się w twoim towarzystwie komfortowo. 
Nie ma piękniejszego dowodu miłości niż to, że twój partner czuje się przy tobie całkowicie komfortowo. Jeśli nie boi się okazywać swoich uczuć i być sobą przed tobą, jesteś dla niego kimś wyjątkowym, ponieważ przy tobie może zrzucić swoją codzienną maskę. Jeśli facet stara się być zawsze wyprasowany, zapięty na ostatni guzik i uważa bardzo na słowa, jeszcze cię nie kocha. Na razie stara się zrobić na tobie jak najlepsze wrażenie. Ale poczekaj jeszcze trochę...

7. Mówi ci o swoich sprawach

Wielu mężczyzn ma skłonność do ukrywania emocji, uczuć i przemyśleń, zachowywania ich dla siebie. Jeśli twój partner się z nich tobie zwierza, doceń ten gest, ponieważ pokazuje on, jak ważna jesteś dla niego i jaką szczególną rolę odgrywasz w jego życiu.
Otwieranie się i dzielenie myślami czy problemami to znak zaufania i intymności. Jeżeli jest gotów rozmawiać o rzeczach osobistych, znaczy to, że uważa cię za ważną część swojego życia.

8. Stara się zrozumieć twoje emocje

Chcesz wiedzieć, czy jesteś dla niego ważna i naprawdę coś znaczysz? Odpowiedz sobie na pytanie, jak on się zachowuje, gdy miotają tobą emocje. Mówi się, że mężczyźni często trzymają je na wodzy, mają skłonność do ostrożnego obchodzenia się z uczuciami, tłumieniach ich nawet. Zgodnie z panującymi stereotypami kobietom czasami trudniej jest kontrolować emocje. Czasami po prostu chce nam się płakać. I płaczemy. Niekiedy trudno się nam powstrzymać i jesteśmy po prostu wredne. Jeśli jemu na tobie zależy, być może czasem cię skrytykuje, powie, że nie odpowiada mu twoje zachowanie, ale mimo wszystko jest przy tobie, bo rozumie (albo i nie), dlaczego tak się zachowujesz. 

9. Jest zainteresowany tym, co mówisz 

Miłość żyje żywi się uwagą. Jeśli twój partner słucha z zainteresowaniem wszystkiego, o czym mówisz – czasem sama masz wrażenie, że nie całkiem z sensem – to możesz być pewna, ze jesteś dla niego ważna. Nie ma wyraźniejszej oznaki uczucia niż zainteresowanie. Jeżeli naprawdę słucha, gdy mówisz, zadaje pytania i angażuje się w rozmowę, to znak, że jest w tobie zainteresowany nie tylko na poziomie fizycznym, ale i intelektualnym.

10. Jest opiekuńczy

Opiekuńczość może być wyrazem troski i miłości. Kiedy jesteś chora, gotuje ci rosół? Naprawi, nawet nieproszony, cieknący kran? Odbierze paczkę z punktu, gdzie zostawił ją kurier? Jeżeli dba o ciebie, chce być pewien, że jesteś bezpieczna i szczęśliwa. Robi to wszystko, ponieważ jesteś dla niego ważna i cię kocha. W wypadku tych szczerych gestów nie potrzeba już żadnych słów!

Czytaj więcej