9 rzeczy, których nigdy nie powinnaś robić dla mężczyzny. Nie daj się do tego namówić!
W dobrym związku nie musicie nieustannie spędzać ze sobą czasu
Fot. 123rf.com

9 rzeczy, których nigdy nie powinnaś robić dla mężczyzny. Nie daj się do tego namówić!

Nawet jeśli naprawdę kochasz swojego mężczyznę, są rzeczy, których nigdy nie powinnaś dla niego robić. Pamiętaj, że związek to relacja dwóch odrębnych osób, z których każda ma prawo do własnych decyzji, przekonań, prywatności i spędzania czasu bez drugiej połówki. W zdrowym związku partnerzy akceptują siebie nawzajem i nie próbują "dopasować" do siebie drugiej osoby. 

Oczywiście, że w związku trzeba robić wiele rzeczy dla siebie nawzajem, ale to nie znaczy, że jesteś sprzątaczką swojego partnera czy panią do towarzystwa. Jego zainteresowania też nie powinny liczyć się dla Ciebie bardziej niż Twoje własne. Jest też wiele innych rzeczy, których nie powinnaś znosić ze strony mężczyzny lub których nigdy nie powinnaś dla niego robić. 

1. Nigdy nie pierz bielizny swojego partnera

Zwłaszcza jeśli nie mieszkacie razem, z pewnością nie jesteś odpowiedzialna za jego pranie. Nie jesteś też zobowiązana do sprzątania za niego. A nawet jeśli mieszkacie razem, nie musi to oznaczać, że masz teraz wszystko za niego robić - być jego praczką, sprzątaczką, kucharką itp. Oczywiście wykonywanie tych czynności wspólnie ma sens. Ale można to ładnie podzielić.

2. Nie rób sobie operacji plastycznych dla swojego mężczyzny

Chce, żebyś miała większe piersi? Z jego strony to nic prostszego - idziesz do kliniki medycyny estetycznej i robisz. Nie oznacza to jednak, że jego życzenia są czynnikiem decydującym o tym, czy poddać się operacji zmiany ciała, czy nie. To poważny i bolesny zabieg, który może wywołać wiele komplikacji, a wracanie do pełni sił trwa tygodniami, dlatego to Ty sama musisz podjąć taką decyzję. Pamiętaj, że w dobrym związku partner powinien Cię kochać i akceptować taką, jaka jesteś. 

3. Nie zaniedbuj własnych przyjaciół z powodu partnera

...tylko dlatego, że masz teraz obok siebie jego i jego przyjaciół. To niedopuszczalne! Nigdy nie należy odwracać się od własnych przyjaciół, których zazwyczaj zna się znacznie dłużej, dla mężczyzny. Mogłaś na nich liczyć zanim poznałaś swojego partnera i zapewne będziesz mogła liczyć nawet wtedy, gdy Twój związek się rozpadnie. Prawdziwa, sprawdzona przyjaźń to najcenniejszy rodzaj relacji z ludźmi. Nie warto jej niszczyć. 

4. Nie uprawiaj z partnerem seksu bez prezerwatywy, zanim nie przejdziecie badań kontrolnych

Nie, nie można zobaczyć każdej choroby (przenoszonej drogą płciową) na twarzy czy w oczach każdego człowieka. Nie warto nowemu partnerowi wierzyć "na słowo", że jest zdrowy. Nigdy nie poznasz prawdy o jego przeszłości, więc nie możesz wiedzieć, czy może być czymś zakażony. Dlatego tak ważne jest używanie prezerwatyw, jeśli nie ma się stuprocentowej pewności, że partner seksualny jest naprawdę zdrowy. Najlepsze rozwiązanie tej sytuacji: razem powinniście iść na badania. W ten sposób jest łatwiej.

5. Nigdy nie odchudzaj się dla mężczyzny

Choć taka zmiana nie jest tak drastyczna jak operacje plastyczne, zmierza w tym samym kierunku. Jeśli chcesz schudnąć i poprawić kondycję fizyczną, to Twoja decyzja. Opinia mężczyzny u Twojego boku nie powinna być czynnikiem decydującym o tym, czy chcesz schudnąć. Albo akceptuje Cię taką, jaka jesteś, albo nie jest dobrym materiałem na Twojego partnera. Co innego, jeśli masz poważny problem z nadwagą lub otyłością, a Twój partner zachęca Cię i chce Cię wspierać do zmiany dla Twojego dobra i zdrowia. Wtedy przyjmij jego pomoc. 

6. Nie rób dla mężczyzny tzw. tatuażu partnerskiego

Wszyscy znamy takie historie: mężczyzna i kobieta zakochują się w sobie bez pamięci, myślą, że będą razem na zawsze i robią sobie tatuaż z imieniem czy wizerunkiem partnera. W większości przypadków po takich parach pozostaje tylko tatuaż, który można zatrzymać na zawsze (i mierzyć się z bolesnymi wspomnieniami, które będzie przywoływać Twoje własne ciało) lub boleśnie usunąć za duże pieniądze. To zdecydowanie nie jest tego warte.

7. Nigdy nie rezygnuj ze swoich pasji dla partnera

Zanim go poznałaś, zawsze byłaś w ruchu, robiłaś wiele rzeczy i realizowałaś różne pasje? Teraz spędzasz czas tylko z nim i poświęcasz się rzeczom, które on lubi bardziej niż ty? Nie jest to dobry pomysł. Ważne jest, aby każdy z partnerów w związku miał także swój własny świat i swoje pasje. Oczywiście, że chcecie spędzać ze sobą jak najwięcej czasu, zwłaszcza na początku. To nic złego, ale jednocześnie nie należy zapominać o rzeczach, które lubi się robić. Jesteście nadal dwoma osobami, nie jedną. Nie zapominaj więc o sobie. Miej czas nie tylko dla niego, ale też dla samej siebie. 

8. Nigdy nie rezygnuj dla mężczyzny z własnej prywatności

Czy musi wiedzieć wszystko o Tobie i o tym, gdzie jesteś? Nie! Natychmiast mu wyjaśnij, że nie musisz odpowiadać przed nim 24 godziny na dobę za to, co robisz i dlaczego. To, że jesteś w związku nie znaczy, że jesteś własnością swojego partnera. Tak, jak napisaliśmy powyżej - jesteś odrębną osobą i masz prawo do prywatności i nie tłumaczenia się z każdego kroku. Oczywiście to działa w dwie strony - nie kontroluj go, co robi i gdzie jest ani nie sprawdzaj jego telefonu, komputera próbując go śledzić. Takie zachowanie oznacza brak zaufania w związku, a to już poważny problem i przeszkoda w stworzeniu dobrej i trwałej relacji. 

9. Nie odwracaj się od swojej rodziny dla partnera

Jeśli odmawia spędzania czasu z Twoimi rodzicami, nie zmuszaj go do tego. To nic nie da. Ale jednocześnie nadal możesz i powinnaś odwiedzać ich sama. Mężczyzna nie powinien być powodem, dla którego traci się kontakt z własną rodziną. To najbliższe i najważniejsze osoby w Twoim życiu. Będą w nim nawet wtedy, gdy rozstaniesz się z partnerem. Dlatego nie zaniedbuj ich wtedy, gdy jesteście razem. 

 

Czytaj więcej